TERMÍN FILMOVÉHO TÁBORA 2024 je 18. - 30. SRPNA, domašov nad bystřicí

AKTUALITY

Prodloužení přihlášek 2024

Letošní ročník bude o celé 2 dny delší! A proto jsme se rozhodli prodloužit i pro Vás termín přihlášek! Juchů!
Takže řekni kámošům a pojeďte s námi točit!

RYCHLE POSLAT PŘIHLÁŠKUUUU

Hrdými partnery našeho tábora jsou:

KDO JSME

Jsme filmový tábor pro děti a dospívající od 10 do 18 let,
zaměřený na film, divadlo, výtvarno, fotografii a hudbu,
dříve známý jako FILMOVÝ TÁBOR SOBOTÍN.

Ačkoli v Sobotíně již tábory nepokračují,
MY POKRAČUJEME DÁL.

Tábor je zaměřen na umění v oblasti filmu, divadla, fotografie, výtvarného umění a hudby. Jednotlivé obory vedou kvalifikovaní lektoři v samostatných workshopech. Výsledky workshopů jsou spojeny do společných projektů, které jsou každoročně prezentovány ve slavnostní premiéře v Prostějovském kině a též při nejrůznějších příležitostech (festivaly, přehlídky, reprezentační akce aj.) doma i v zahraničí.

Tábor, původně známý jako FILMOVÝ TÁBOR SOBOTÍN má za sebou již 18 ročníků, od roku 2022 funguje pod názvem TÁBOR BUDE a podhůří Jeseníků vyměnil za nové filmové lokace. V současnosti je vyhledávanou letní aktivitou pro děti a mládež z celé republiky.

WORKSHOPY

Všechny naše WS jsou zdarma, omezená může být ale kapacita kurzu, a proto se nezapomeň zapsat! Pro aktuální přehled workshopů klikni sem a nakoukni přímo do záložky WORKSHOPY. 

PŘEDEŠLÉ ROČNÍKY - DOMAŠOV NAD BYSTŘICÍ 2023

Domašov 2023

V Lančově to bylo sice fajn, ale nám fajn nestačilo.
Přesunuli jsme tedy své filmové štáby směrem na sever
do tábora Sigma v Domašově nad Bystřicí.

Tento ročník se nesl celý v duchu Behind the scenes a Oscarů. Výkonů, které by si jednoho zasloužily nebylo málo! V novém prostředí jsme si hezky vybavili střižny, zvládli jsme nejednu šílenou bouřku a taky jsem si rychle zvykli na bazén, ve kterém se všichni rádi šploucháme (jen konsensuálně).


A zalíbilo se nám tam tak moc, že tam TÁBOR BUDE i v roce 2024!

PŘEDEŠLÉ ROČNÍKY - LANČOV 2022

lančov 2022

Tábor Lesů v Lančovské zátoce nás na deset dní ubytoval v krásném okolí Vranovské přehrady. Bylo to náročný, bylo to nabitý, bylo nás přes šedesát a bylo to neskutečný!

Někteří z nás poprvé drželi v ruce kameru, někteří před ní poprvé stáli. Někteří poprvé pracovali v týmu, a někteří poprvé tým sami vedli. Někteří poprvé stříhali. Nebo tančili v soutěži. Nebo zpívali karaoke. Nebo jeli lodí. Nebo sprejovali.

Na rok 2022 budeme vzpomínat jako na rok nových začátků, rok kaše a rok, kdy zvítězila KOMPAKTNOST.

PŘEDEŠLÉ ROČNÍKY - SOBOTÍN 2005 - 2020

SOBOTÍN

Tábor působící pod Divadlem Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově se stal pro řadu účastníků srdcovou záležitostí. Původní zakladatelé v čele s Alešem Procházkou, Miroslavem Ondrou, Vítězslavem Lužným a Magdalenou Jansovou  vytvořili za 15 let prostředí, které ukázalo řadě účastníků cestu najít zalíbení a budoucí uplatnění v uměleckých oborech. Příkladem je tak řada divadelníků, filmařů, produkčních, hudebních skladatelů, fotografů, tanečníků a dalších profesí.

Filmový tábor Sobotín byl úspěšný nejen na domácí půdě, aktivně se účastnil projektu Erasmus+ či spolupracoval s Rotary klubem v rámci mezinárodních campů pro děti a dospělé.

Tábor v Sobotíně již bohužel nebylo nadále možné využívat, avšak poklady, jež se za 15 let podařilo nasbírat v podhůří Jeseníků, nám zůstávají doposud. Nahlédnout na ně můžete na našem youtubovém kanálu.  

KONTAKTY

Tábor bude, z.s.
Dr. Horáka 2, Prostějov, 79601

IČO: 14386330
DIČ: CZ14386330

Kontaktní osoba - předsedkyně spolku:
MgA. Vendula Burgrová  +420 602 570 784

[email protected]